A hidegburkolás olyan építőipari technológia, aminek a során kemény, merev anyagokkal, például csempével, járólappal vagy természetes kővel burkolnak padló- és falfelületeket.
Bár régen még a kőművesek végezték, mára egy külön szakterületté vált. Ezt a módszert a leginkább olyan helyiségekben alkalmazzák, ahol a felületek ellenállósága, valamint azok könnyű tisztíthatósága alapvető fontosságú.
Ilyenek lehetnek például a fürdő- és előszobák, konyhák, teraszok. Az egyre divatosabb csempetípusok megjelenésével és padlófűtéssel kombinálva pedig már akár hálószobákban és nappalikban is megjelenhetnek.
A hidegburkolás elkészítése és a szükséges alapanyagok

A hidegburkolás során a burkolólapokat egy speciális ragasztóanyaggal (régen malterral) rögzítik az alapfelületre, majd a fugázás következik, ami zárja a lapok közötti réseket, valamint egyedi esztétikai hatást képez.
A magas minőségű flexibilis (alakváltozásra képes) ragasztó és a fugázó anyag szerepe a tartósság, dizájn és a vízállóság biztosítását célozza.
A kivitelezés során külön figyelmet kell fordítani a burkolatszintezésre és az alapfelület előkészítésére, mivel ez adja a hidegburkolás sikerének kulcsát.
A teljesen sík felület kialakításához vízmértékre, lapszintező rendszerekre egyaránt szükség van. A munkálat során még kelleni fognak olyan eszközök, mint a kézi vagy sarokcsiszolóra felszerelhető csempevágó korongok a burkolólapok vágásához és formázásához.
A hidegburkolás szakszerű kivitelezéssel egy olyan strapabíró, időálló felületet biztosít, ami remekül illeszkedik a helyiség használati és dizájn követelményeihez.